'סופרים בעלייה'-הדרך ולא רק המטרה

אימון עצמי | מפרשת השבוע לחיים האישיים שלי | פרשת אמור התשע''ט מפרשת השבוע ... בפרשתנו, פרשת אמור, אנו פוגשים את המועדים ואת ספירת העומר. אנו סופרים 49 ימים החל מהלילה השני של חג הפסח ועד חג השבועות. בתקופת המקדש היה גם קורבן מיוחד שהקריבו בתקופה זו. כשעם ישראל יצא ממצרים, 49 ימים אלו היו תהליך של בנייה ותיקון, לאחר שהות ארוכה במצרים: במשך 210 שנים עם ישראל היה חשוף לתרבות המצרית ונטמא בה. בימים אלו, לפני שקיבלו את התורה, היה עליהם לעבור תהליך של טהרה, כדי להיות ראויים לקבלה. ובניגוד למצבים אחרים שבהם האדם סופר בעוד כמה יגיע למטרתו - נשארו רק עוד 10, נשארו רק עוד 9 וכו', כאן אנחנו סופרים את הדרך שעשינו, כמה כבר עברנו ולא כמה עוד נשאר. מדוע זה כך ? היהדות אומרת לנו: אל תחשבו שהעיקר הוא היעד. הדרך אל היעד חשובה לא פחות. בכל יום ויום בספירת העומר אנו עוברים יום משמעותי, תהליך של תיקון, של התבוננות, של ניקוי, של עלייה רוחנית. בנוסף, אנחנו לא סופרים רק את הימים, כי אם גם את השבועות. כל פרט ופרט בדרך חשוב לא פחות. וכאשר עוברים דרך ''נקודות הציון'' ולא מוותרים על שום שלב , לא מחפשים קיצורים, כך אפשר לעבור תהליך אמיתי. בכל יום ובכל שבוע עוברים תהליך בנייה ותיקון ספציפי לאותו יום ולאותו שבוע. כך אפשר להגיע מוכנים כמו שצריך אל חג השבועות ולקבל את התורה. ...לחיים האישיים שלי ישנו ביטוי ידוע שחיילים בצבא אוהבים לומר: ''עד מתי?!'' כלומר, מתי כבר ייגמר השירות. ואצל תלמידים - מתי כבר יגיע החופש הגדול ?
ההסתכלות הזאת אינה נכונה, וגם אינה בריאה. היא הופכת את הדרך ללא נעימה, ואפילו לחסרת משמעות. כך, לא נהנים מהדרך אלא רק מחכים לסיום.
למה הדבר דומה? אדם שהולך ומטייל לו בטבע, במקום להנות מהפריחה והנוף ומזה שבכלל יצא לטיול, הוא רק חושב על מתי יגיע לסיום המסלול.
כשאנחנו קובעים לעצמנו מטרה, כאשר אנו יוצאים לדרך מסוימת, עלינו לקבוע 'נקודות ציון' בדרך אל ה'מטרה' ולשאול את עצמנו מה עלינו לעשות במהלך הדרך בשביל להגיע אל המטרה בצורה הטובה ביותר שאפשר. אנו הולכים ומתקרבים (למורים ולתלמידים שביננו לסיום שנת הלימודים ובכלל ) לסוף השנה. במקום לספור כמה ימים עוד נשארו, בואו נסתכל אחורה ונראה מה עשינו, מה הם ההישגים שהגענו אליהם. בואו נחשוב מה עוד היינו רוצים להשיג עד סוף השנה הנוכחית. נקבע לכל יום מה היינו רוצים לעשות בו, נתכנן את הזמן ונהפוך אותו למשמעותי. נספור כל יום קדימה, ונבנה את עצמנו. נהנה מהדרך שיש לנו ללכת קדימה, ולא נחשוב רק על הסיום. כך נהנה מהדרך ונגיע אל המטרה באמת, כך בסוף יהיה רק טוב.
כל יום הוא נקודה, נקודה טובה, וכל נקודה שנוסיף על גבי השנייה ניצור לנו קו של תיקון ועלייה. ב''הצלחה בדרך
שבת שלום 🍷 הרב דוד ספיאשוילי רב בית הספר הפינה מוקדשת להצלחת חיילי צה''ל וכל כוחות הביטחון במשימותיהם באשר הם. לעילוי נשמת מורנו ורבנו האהוב הרב אלישע בן בלהה ברטה זצ''ל 🕯 שחינך את תלמידיו לחיי עמל ודבקות בדרך, לעמוד על הצורך בהשתלמות,התפתחות מתמדת ולא לחשוב לרגע שהגענו לשלמות. להבדיל לרפואת החייל נריה דוד בן דליה הי''ו בתוך שאר חולי עמו ישראל. הצטרפו לקבוצת הווצאפ ותקבלו קישור בכל שבוע לרעיון חדש!
ללא הודעות ספאם

'סופרים בעלייה'-הדרך ולא רק המטרה