חיים של אור

פרשת בהעלותך התשפ''א | #מפרשת_השבוע_לחיים_האישיים_שלי | לומדים יהדות באהבה מפרשת השבוע שלום לכולם, השבת נקרא בבית הכנסת את פרשת בהעלותך, הפרשה השלישית בחומש במדבר. הפרשה נפתחת בעבודת אהרן הכהן הגדול בהדלקת המנורה: (א) וַיְדַבֵּ֥ר ה֖' אֶל־מֹשֶׁ֥ה לֵּאמֹֽר: (ב) דַּבֵּר֙ אֶֽל־אַהֲרֹ֔ן וְאָמַרְתָּ֖ אֵלָ֑יו בְּהַעֲלֹֽתְךָ֙ אֶת־הַנֵּרֹ֔ת אֶל־מוּל֙ פְּנֵ֣י הַמְּנוֹרָ֔ה יָאִ֖ירוּ שִׁבְעַ֥ת הַנֵּרֽוֹת: וַיַּ֤עַשׂ כֵּן֙ אַהֲרֹ֔ן אֶל־מוּל֙ פְּנֵ֣י הַמְּנוֹרָ֔ה הֶעֱלָ֖ה נֵרֹתֶ֑יהָ כַּֽאֲשֶׁ֛ר צִוָּ֥ה ה֖' אֶת־מֹשֶֽׁה: במדבר פרשת בהעלותך פרק ח פסוק א – ג בפירוש רש''י על הפסוקים האלו, הוא מלמד אותנו דברים משמעותיים וחשובים: דבר ראשון: נשאלת השאלה: מדוע הפרשה הזאת מופיעה לאחר פרשת הנשיאים? מסביר רש''י כי בפרשה הקודמת חלשה דעתו של אהרן הכהן. הוא ראה את נשיאי השבטים זוכים להקריב קורבנות בחנוכת המשכן והוא לא. אמר לו ה' יתברך, אני מבטיח לך שעבודתך הקבועה במשכן בהדלקת הנרות, גדולה משלהם. קרבנות הנשיאים, הם אירוע חד-פעמי אך הדלקת הנרות תהיה קבועה, חשובה ומיוחדת. דבר שני: מדוע נאמר "בהעלותך" - לשון של "העלאה" ולא לשון של "הדלקה" (בהדליקך את הנרות)?
מסביר רש''י: משום שכאשר מדליקים את הנר, הלהבה עולה למעלה. דבר נוסף, היה אסור לאהרן הכהן לעבור להדלקת הנר הבא, לפני שלהבת הנר שאותו הדליק כבר יציבה ודולקת מעצמה ללא כל צורך בסיוע. דבר שלישי: שבח גדול יש כאן לאהרן הכהן, שבכל יום ויום היה עושה את עבודתו מתוך חביבות והתלהבות כפי שעשה אותה ביום הראשון. לחיים האישיים שלי. מה יכולים אנו ללמוד מדברים אלו לעבודה פנימית שלנו ולחשיבה על חיינו? 1.לא כולם חייבים להיות שווים: אהרן רוצה להרגיש חלק משאר הנשיאים בעבודתם. הרי, גם הוא נשיא בעצמו לשבט לוי. אומר לו ה' יתברך שלכל אחד יש את התפקיד המיוחד שלו בעולם, וכך נוצר ונבנה עולם שלם ומופלא. לכל האדם יש את התפקיד שלו, את האתגרים שלו, ואת השליחות שלו בעולם. אנחנו לא נמצאים בתחרות עם השני ואנחנו לא חייבים להיות כמוהו. לכל אחד יש את השליחות המיוחדת שלו והוא צריך לראות בה את הדבר הגדול ביותר! 2.להוסיף אור: כפי שאור הנר יכול להדליק נר אחר, ואורו לא נפגע ולא נחסר, כך כל אדם יכול להעניק ולתת מאורו המיוחד לסובבים אותו ללא חשש שאורו יפגע, יהיה חסר או יכבה. 3.הגדולה שבשגרה: יש אנשים שמחפשים כל הזמן שינויים, אתגרים חדשים, הרפתקאות... שיהיה מעניין...
אהרן הכהן מלמד אותנו שצריך לשמוח בשיגרה. לא להיכנס לקיבעון ו'פעולה אוטומטית' , אלא לעשות את מעשי היום יום בכל יום מחדש, עם אותה התלהבות ושמחה כאילו זו הפעם הראשונה. למדנו שלכל אחד יש את שליחותו המיוחדת בעולם, ואנחנו לא חייבים להיות זהים. ומתוך השליחות הזו, לכל אדם יש את התפקיד והמשימות המיוחדות לו. בעזרת המיוחדות הזאת, לכל אחד מאיתנו יש אור מיוחד, שאיתנו אנחנו מאירים את החברים ואת העולם כולו. אם נתייחס לחיים שלנו בצורה שכזו, החיים שלנו יהיו מלאים באור של התלהבות ושמחה, גם בשיגרה. שבת שלום 🍷 דוד ספיאשוילי __________________ הפינה מוקדשת להצלחת כל חיילי צה''ל וכוחות הביטחון בכל מקום שהם ! ישמרם ה' וישלח ברכה והצלחה בכל מעשה ידיהם לעילוי נשמת מורנו האהוב הרב אלישע וישליצקי בן בלהה ברטה זצ''ל הרב יצחק אידלס זצ''ל | הרב שמעון ביטון זצ''ל | יצחק בן שלום חיים | החייל חברי הטוב מור מרדכי צייאדה בן יעל הי''ד להבדיל לרפואת אלעד בן ג'וליה ושאר פצועי הפרעות ומבצע ''שומר החומות''. רוצים לקבל קישור ישירות לווצאפ בכל שבוע?
לחצו כאן

חיים של אור