לחיות באמת

פרשת חיי שרה התש''ף | מפרשת השבוע לחיים האישיים שלי | לומדים יהדות באהבה מפרשת השבוע אברהם אבינו, כן כן האבא הראשון של עם ישראל, אברהם העברי.
זה שאנחנו צריכים להיות ממשיכי דרכו, זוכרים?
בפרשה נאמר עליו כך: וְאַבְרָהָ֣ם זָקֵ֔ן בָּ֖א בַּיָּמִ֑ים וה' בֵּרַ֥ךְ אֶת־אַבְרָהָ֖ם בַּכֹּֽל׃ אברהם בן זה גיל בהחלט מבוגר. אבל מה פירוש המילים , בא בימים? אומרים חז''ל , אברהם אבינו ידע לחיות באמת. הוא לא בילה את זמנו וחייו בשטויות ורק בהנאות.
אברהם אבינו, מילא את חייו בתוכן, מעולם לא נתן לאחרים להשפיע עליו. הוא חקר אחת האמת, הבין שיש מנהיג ובורא לעולם והפיץ את האמונה בו לכל הסובבים אותו, תמיד חיפש לגמול חסד ולעשות טוב למישהו אחר, גם כשאשר היה חולה וכאוב לא ויתר לעצמו לעולם.
היה צדיק אמיתי שדואג לשמור גם על עצמו וגם על אחרים. כאשר עלה בסוף חייו למרום הוא יכול היה לומר, "מעולם לא בזבזתי רגע אחד בחיי, כל ימיי היו בעליי משמעות". לחיים האישיים שלי מתי פעם אחרונה עצרתם לחשוב ושאלתם את עצמכם בני כמה אתם? כמה שנים עברו מאז שהגעתם לעולם ומה בעצם עשיתם את היום? האם אתם באמת מנצלים את הזמן שלכם בחיים בצורה משמעותית ?
מקדמים את עצמכם למקום טוב יותר? יש עשרים וארבע שעות ביממה, חלק מהזמן אנחנו ישנים ואוכלים וזה מאוד חשוב, אחרת לא נוכל לחיות. אבל בדקתם כמה זמן נשאר? האם אי פעם תכננו את הזמן שלנו? אנחנו בני אברהם אבינו, וממנו אנחנו צריכים ללמוד גם מזה. אנחנו רוצים חיים משמעותיים, חיים טובים יותר, גם באופן אישי וגם חיים שבהם אנחנו יודעים שעזרנו לאחרים ותרמנו את חלקנו לעולם. בשביל שגם אנחנו "נבוא – בימים",
אנחנו צריכים ללמוד מאברהם אבינו מהמידות שלו מגמילות החסדים והכנסת האורחים. אבל בראש ובראשונה , אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, איך אנחנו יכולים להפוך את החיים שלנו לטובים יותר וגם להפוך את העולם לטוב יותר. בשביל זה צריכים לראות, איך מנהלים את זמננו נכון.
כל יום מחדש לשאול את עצמנו,
איך היום אנחנו מנצלים ומשקיעים את זמננו בדברים חשובים , באמת. שנזכה ללמוד מאבותינו הקדושים. שבת שלום ומבורך 🍷 הרב דוד ספיאשוילי רב בית הספר ''אפרים-צמח'' , טירת כרמל להצלחת חיילי צה''ל וכל כוחות הביטחון בכל משימותיהם באשר הם 🕯 לעילוי נשמת מורנו ורבנו האהוב הרב אלישע ושליצקי בן בלהה ברטה זצ''ל להבדיל לרפואת נריה דוד בן דליה מיכל מאשה בת רבקה | שי בן שרה מינה סיטון הי''ו. בתוך שאר חולי עמו ישראל. כל הרוצה לקבל קישור באופן קבוע למכשיר הפלאפון שלו , יכול ללחוץ כאן קבוצת ווצאפ : ''מפרשת השבוע לחיים האישים שלי''. ללא הודעות ספאם!

לחיות באמת