מישהו הולך תמיד איתי

פרשת וילך התש''פ | מפרשת השבוע לחיים האישיים שלי | לומדים יהדות באהבה מפרשת השבוע ברוך ה' התחלנו שנה חדשה, והנה אנחנו נמצאים בשבת שובה. בעשרת ימי תשובה ידוע כי עלינו לעשות השתדלות גדולה יותר בכל הקשור להתקדמות הרוחנית שלנו ותיקון המעשים. קל לנו לראות את השגחת ה' בעולם כאשר שטוב לנו,כאשר הכל זורם על מי מנוחות. אך מה קורה כאשר, לא הכל הולך בצורה חלקה?
האם יש מצב שה' חס ושלום נטש אותנו?
האם יש סיכוי שבגלל עברות שהאדם עושה , הוא מתנתק מה' יתברך? ישנו פסוק מעניין בפרשה "...כִּי ה' אֱלֹהֶיךָ הוּא הַהֹלֵךְ עִמָּךְ לֹא יַרְפְּךָ וְלֹא יַעַזְבֶךָּ: פ " דברים פרק לא, ו מסביר הנציב מוולוזי'ן , אין מציאות כזאת! ה' אוהב אותנו תמיד ותמיד נמצא איתנו. במצב שבו אנחנו בעליי זכויות יותר מעברות, נרגיש את החיבור אל ה' בצורה חזקה יותר.
אבל ''ולא יעזבך'', גם כשהעברות שעשינו רבות יותר מהמצוות , אין מצב בו ה' יעזוב את האדם לעולם!
הקשר והחיבור שלנו לבורא עולם הוא תמידי. בעשרת ימי תשובה , אנחנו אומרים אבינו מלכנו. ה' הוא גם מלך העולם, הדיין אך הוא גם אב. כמו שאבא לעולם יא ינתק קשר עם בנו, כך ה' לא ינתק את הקשר עימנו , בניו, לעולם! לחיים האישיים שלי אין אדם שלא רוצה להיות טוב יותר. זהו רצון טבעי של כל אדם בריא בנפשו. אך לעיתים כאשר מסתכלים על עצמנו פנימה, ורואים מהם הדברים החיוביים שבנו ומהם הדברים שפחות, אנו עלולים להתייאש ולחשוב מחשבות שלא מקדמות אותנו אל עבר המטרה. כמו מה? לחשוב שאנחנו מצוינים, מושלמים, ואין לנו לאן להתקדם יותר. או לחשוב שיש לנו כל כך הרבה מה לתקן שאין לנו שום סיכוי ותקווה, ולאבד את האמונה בעצמנו. אם נשים לב אלו הם מצבים שהרבה מאיתנו יכולים למצוא את עצמנו בהם. אז איך יוצאים מזה? אומר רבי נחמן מברסלב כך.
אדם שהולך בדרך חייו, מחפש איך להיות טוב יותר, צריך לזכור שני דברים. כתוב בתורה 'ושבת עד ה' אלהיך' , להגיע עד ה' יתברך זה דרגה רוחנית מאוד גבוהה, ואנחנו בשר ודם. ז''א, תמיד האדם יכול להיות עוד יותר טוב, המסע לעולם לא נגמר. בניגוד לכך מצב שני , גם אם אתה חושב שיש לך כל כך הרבה מה לתקן, אל תתייאש, כי ה' נמצא איתך בכל מצב. והוא תמיד יסייע בידך כשתבחר לקום ולהשתנות. דבר אחד ברור: לא משנה מה קורה, ה' תמיד איתך. אל תחשוב לעולם שאתה לבד, או אין מי שמאמין בך וביכולותיך, ה' תמיד איתך! בבוקר כל אדם מתחיל את יומו באמירה :
''מודה אני לפניך , מלך אל חי וקיים שהחזרת בי נשמתי בחמלה, רבה אמונתך''. מסביר הרב קוק זצ''ל את המילים האחרונות כי אמונתו של ה' בנו היא הרבה. על כן , החזיר לנו את הנשמה. ה' יתברך מאמין בנו, שיש בנו את היכולת להיות יותר טובים , ולעשות חסד וטוב עם העולם והסובבים אותנו. אל לנו להתבלבל, קדימה ללכת , לקום ולהתעלות אל מקום טוב יותר.
ה' עימנו, מלווה אותנו ותומך, תמיד. שנזכה להמשיך לצעוד תמיד,
ולהכתב ולהחתם בספר החיים הטובים והשלום. שבת שלום ומבורך 🍷 הרב דוד ספיאשוילי רב בית הספר ''אפרים-צמח'' , טירת כרמל להצלחת חיילי צה''ל וכל כוחות הביטחון בכל משימותיהם באשר הם 🕯 לעילוי נשמת מורנו ורבנו האהוב הרב אלישע ושליצקי בן בלהה ברטה זצ''ל להבדיל לרפואת נריה דוד בן דליה הי''ו מיכל מאשה בת רבקה הי''ו שי בן שרה מינה סיטון הי''ו. בתוך שאר חולי עמו ישראל. כל הרוצה לקבל קישור באופן קבוע למכשיר הפלאפון שלו , יכול ללחוץ כאן קבוצת ווצאפ : ''מפרשת השבוע לחיים האישים שלי''. ללא הודעות ספאם!

מישהו הולך תמיד איתי