top of page

סופרים בעלייה

פרשת אמור | מפרשת השבוע לחיים האישיים שלי | לומדים יהדות באהבה מפרשת השבוע שלום לכולם, השבת נקרא בבתי הכנסת את פרשת אמור, הפרשה השמינית בחומש ויקרא. בפרשתנו לומדים אנו על מועדי ישראל ונפגשים גם עם ספירת העומר. אנו סופרים 49 ימים החל מהלילה השני של חג הפסח ועד חג השבועות. בתקופת המקדש היה גם קורבן מיוחד שהקריבו בתקופה זו. ימים אלו הם ימים של תיקון, והתעלות רוחנית לקראת קבלת התורה. וּסְפַרְתֶּם לָכֶם מִמָּחֳרַת הַשַּׁבָּת מִיּוֹם הֲבִיאֲכֶם אֶת עֹמֶר הַתְּנוּפָה שֶׁבַע שַׁבָּתוֹת תְּמִימֹת תִּהְיֶינָה. עַד מִמָּחֳרַת הַשַּׁבָּת הַשְּׁבִיעִת תִּסְפְּרוּ חֲמִשִּׁים יוֹם וְהִקְרַבְתֶּם מִנְחָה חֲדָשָׁה לַד'. ויקרא כג לרוב, כאשר בן אדם ממתין ליום המיוחל שעתיד להגיע, הוא יבצע 'ספירה-לאחור' וימנה כמה ימים עוד נשארו עד שיגיע לאותו היום המיוחל. בספירת העומר אין זה כך. בקיום מצווה זו אנחנו סופרים את הדרך שנעשתה ונצברת בדרך אל היום המיוחל. כמה כבר עברנו ולא כמה ימים עוד נגיע. מדוע זה כך? רבותינו מסבירים כך: אל תחשבו שהעיקר הוא היעד. הדרך אל היעד חשובה לא פחות. בכל יום ויום בספירת העומר אנו עוברים יום משמעותי, תהליך של תיקון, של התבוננות, של ניקוי, של עלייה רוחנית. בנוסף, אנחנו לא סופרים רק את הימים, כי אם גם את מספר השבועות.
כל פרט ופרט בדרך חשוב לא פחות. וכאשר עוברים דרך ''נקודות הציון'' ולא מוותרים על שום שלב , לא מחפשים קיצורים, זוהי הדרך שבה אפשר לעבור תהליך אמיתי ולהגיע מוכנים באמת אל ,הר סיני, מעמד מתן תורה. בכל יום ובכל שבוע עוברים תהליך בנייה ותיקון ספציפי לאותו יום ולאותו שבוע. כך אפשר להגיע מוכנים כמו שצריך אל חג השבועות ולקבל את התורה. לחיים האישיים שלי בתקופה זו, אנחנו כבר כמעט במחצית ספירת העומר. בנוסף לכך אנחנו גם לקראת סוף שנת הלימודים ולאחר מחיצתה של שנה (למבוגרים שאינם תלמידים\מורים מבין הקוראים ). מהי נקודת האור המסתתרת כאן אשר תאיר את חיינו?
אם נתבונן בצורת הספירה , אנחנו יודעים שיש את היעד הסופי 50 ימים וההנחיה לספור בדרך את הימים ומספר השבועות שעברו. בספירה לאחור - אנחנו מתייחסים לתהליך בו אנחנו נמצאים כדבר מייגע, שמבחינתנו חסר משמעות. העיקר הוא הסוף. לא לחינם הטבלאות שבעזרתם מונים כך נקראת טבלת ייאוש. 'סופרים בעליה' - כשאנחנו קובעים לעצמנו מטרה, כאשר אנו יוצאים לדרך מסוימת, עלינו לקבוע 'נקודות ציון' בדרך אל ה'מטרה' ולשאול את עצמנו בכל 'נקודת ציון' כזאת מה עלינו לעשות במהלך הדרך בשביל להגיע אל המטרה בצורה הטובה ביותר שאפשר. אם נעצור בכל נקודת ציון כזאת, ונתבונן במה שהשגנו עד כה נדע להמשיך את הדרך בצורה כזאת שגם תתקן את הפער במידה ונוצר, ולהמשיך במסע אל היעד הסופי. בואו ניקח איתנו לחיים את העיקרון של 'סופרים בעליה', סופרים קדימה...
במקום לספור כמה ימים עוד נשארו, בואו נסתכל אחורה ונראה מה עשינו, מה הם ההישגים שהגענו אליהם. ומתוך כך, בואו נחשוב מה עוד היינו רוצים להשיג עד סוף השנה הנוכחית. נקבע לכל יום מה היינו רוצים לעשות בו, נתכנן את הזמן ונהפוך אותו למשמעותי. נספור כל יום קדימה, ונבנה את עצמנו. נהנה מהדרך שיש לנו ללכת קדימה, ולא נחשוב רק על הסיום. כך נהנה מהדרך ונגיע אל המטרה באמת, כך בסוף יהיה רק טוב. כל יום הוא נקודה, נקודה טובה, וכל נקודה שנוסיף על גבי השנייה ניצור לנו קו של תיקון ועלייה. יהי רצון שנזכה גם להביט על הטוב שגמל ה' עימנו בהקמת מדינתנו במיוחד בימים האלה ונדע שהגאולה היא תהליך שממנו צומחים ועולים שלב אחרי שלב. וגם אם יש קשיים בדרך אין לנו להתייאש כי אם להודות על מה שזכינו לו , ומצד שני להתפלל ולפעול למען התקדמותנו במסע אל עבר הגאולה השלימה. שבת שלום לכל עם ישראל 🍷 דוד ספיאשוילי הצטרפו לקבוצת הווצאפ ותקבלו קישור בכל שבוע לרעיון חדש!
ללא הודעות ספאם

סופרים בעלייה
bottom of page